AUKTION MYRAN

SÖND 29/3 KL 13 VISN 12

UTROPAS BL.A FIN 50-60-TALS MATGRUPP + SIDEBOARD, 60-TALS KARMFÅTÖLJ + LAMPOR MM , VITRINSKÅP, ÅDRINGSMÅLAD SPEGELSKÄNK, 2st ROKOKO STOLAR + PELARBORD, HÖRNSKÅP, HÖSTOLAR, FURU KÖKSSOFFA + KÖKSGRUPP, ONYX GOLVLAMPA, FIN BYRÅ, 2 KARL-JOHAN STOLAR + TABURETT, METALL PIEDESTAL, HÖG/SMAL BYRÅ, 4 VITA SLÅSTOLAR + BYRÅ, PIGTITTARE, EK-ORGELPALL ”SNURR”, GAMMAL KONTORSSTOL, 70-TALS FÅTÖLJ, , MM,

2 ARM HISSLAMPA, 60-TALS VÄGGLAMPA ”RÖD/VIT”, GOLV-TAK-BORDSLAMPOR MM, BARBIE DOCKOR 6 st FRÅN 60-TALET MED ORGINAL BARBIE VÄSKA ”ATT RESA MED BARBIE”, JORDGLOBS LAMPA, KRISTALLSKÅLAR, KAFFESERVISER, GAMLA BURKAR, RÖD/BLÅ 70-TALS KAFFEPANNA I EMALJ, 8 TOMTE SNAPSGLAS, 10 IRICH COFFE, 6 PUKEBERG TALLRIKAR, KOPPARPANNOR, KOPPAR SÄNGVÄRMARE, GAMMAL TRÄSKÅL ”1925”, KÖKSASSISTENT, TENN, , MM

GODKÄNT VAPENSKÅP ”VORSETH SECURITY” B 55 H 135 D 36 cm, EL GITARR, SONY STEREO STAPEL, DUX STEREOSTAPEL, 2 HÖGTALARE ”DANTAX” ( BORDS ELLER VÄGGMONTAGE ) FRYSBOX, LUFTGEVÄR, ELMANGEL, SOLUR, ALU TRAPPSTEGE, ,

KONST: INRAMAD FILMAFFICH JAMES BOND ”TID FÖR HÄMD”, K E BERGA MM,

070-3204080 MYRÄNGSVÄGEN 6 SKELLEFTEHAMN

BILDER PÅ FACEBOOK: LOPPIS & AUKTION SK-Å MED OMNEJD

PRYLAR & PINALER, PLUS EN MASSA ANNAT

VI TAR KONTANT, SWICH, ”PÅ KUNDNUMMER”

Norra Sveriges auktionshus ligger beläget i Skelleftehamn i Skellefteå.

Våra auktioner är en trevlig aktivitet för hela familjen och vi erbjuder i kiosken  glass, varmkorv och kaffe m dopp.

Vi erbjuder enkel inlämning och värdering till våra auktioner. Antikt och modernt är välkommet till oss. Vi vänder oss både till privatpersoner och företag. Om du vill veta mer om våra övriga tjänster som te.x. städning, flytt och gräsklippning  kan du läsa om det under ”Om oss”

Varmt välkommen !

BILDER KOMMER TILLSVIDARE PÅ FACEBOOK "LOPPIS & AUKTION SK-Å MED OMNEJD" ​

clem-onojeghuo-99396-unsplash

GAMLA GREJER

Om man vill kan man ha en liten text här också.

carvings-design-furniture-158613

MÖBLER

antique-bazaar-blur-179959

PRYLAR AV ALLEHANDA MODELLER

Detta är rubriken

MORDERNA & GAMLA MÖBLER

Värdering

Vi kan erbjuda dig med rådgivning och värdering online eller på plats av Västerbottens Handelskammare utsedda värderingsman. Om du vill ha något värderat online så kan du maila oss på info@norrauktion.se Bifoga bilder och utförlig beskrivning av ditt objekt T.ex mått, material, formgivare tillverkare och ev. skador/reparationer.

Lämna in gods

Vi finns i våra egna lokaler på Myrängsvägen 6 i Skelleftehamn. Vi har inlämningar på avtalad tid. Vi ordnar självklart med transport om du har svårt att ta hit ditt gods.

Boka inlämning eller transport:
070-3204080

Ring oss

Skellefteå

070-3204080

Umeå

090 – 145190

Luleå

0920 – 12280

Piteå

0911-10220

Kontakta

öppettider

Måndag – Fredag:  09.00 – 18.00

Lördag: Stängt

Söndag: Stängt