AUKTION MYRAN  SÖNDAG 27 / 11  KL 13:00 VISN 12

OBS ! BILDER KOMMER PÅ FACEBOOK "LOPPIS & AUKTION SKELLEFTEÅ MED OMNEJD"

UTROPAS BÄTTRE HEM / ASTRID SUNDBOMS DÖDSBO

 ANTIKVIT MATGRUPP + SIDEBOARD, ROKOKOMÖBLER: ( 1st KARMSTOL, MARMORBYRÅ + GULDSPEGEL, 2 STOLAR + PELARBORD"SKRYT" VITRINSKÅP )

"STIL" DUBBELSÄNG, SATSBORD, "DALA" KISTA, 2 "DAM" BYRÅER, SEKRETÄR, 2 MARMOR PIEDESTALER, VITRINSKÅPAR, GUSTAVIANARE, KÖKSGRUPP, STRESSLESS SKINNFÅTÖLJ + PALL,

GAMMALT VÄGGUR, FLERA BORDSUR, FICKUR, GLOB LAMPA, KRISTALL BORDSLAMPOR, TAK - GOLV - BORDSLAMPOR

MATSERVIS, KAFFESERVISER, ARABIA KAFFEKOPPAR, KRISTALLGLAS - SKÅLAR MM,

KONST, GULDRAMADE OLJEMÅLNINGAR, BL.A JOHAN ARWALL, FINA LITOGRAFIER MM

20-TAL ÄKTA MATTOR, SNÖSLUNGA, MICKRO, PLATT-TV 37", KÖKS ASSISTENT,

LINNE, DUKAR, VIRKAT, MM

INFO TONY 070-3204080 VÄLKOMMNA !

ÖVRIGT I LAGER:

BIOGRAF / SAMLINGSLOKALS STOLAR SÄLJES

SKOTER: ARTIC CAT -96 "WILDCAT" NYSERVAD, NY VARIATOR..,

LÄTT LASTBIL : LT 31 -85 ( SKÅP / BAKGAVELHISS ) AVSTÄLLD

TRAKTOR VOLVO PARCA 854 (MED SKOPA OCH GAFFLAR),

VÄLKOMMNA, NORRBYGDENS AUKTIONSBYRÅ